TUDTAD?
Ha nem csak kizárólag a jelenlegi pozícióhoz adod meg az adataid, akkor kollégáink több száz munkalehetőségünk közül a számodra lehető legmegfelelőbb állást tudják ajánlani.
SZERETNÉK TÖBB ÁLLÁSAJÁNLATOT! MARADOK ENNÉL AZ EGYNÉL!

Találatok száma: 393 db állás

Customer Order & Fulfillment Specialist

(Budapest, XIII.)

Hivatkozási szám JG-2319

Our multinational partner is a leading solutions provider of gas engines, power equipment, a digital platform and related services for power generation and gas compression at or near the point of use. The Customer Fulfilment Specialist is responsible for spare parts fulfillment activities – customer orders management and execution - in relation with transactions of spare parts for reciprocating engines.

Visszahívást kérek

Ossza meg ezt az állást: :

Feladatok:

  • • Manage and execute customer orders related to MSA, CSA, CM&U, New Units, Field Services and non-contractual corrective and preventive maintenance transactions of spare parts for reciprocating engines.
  • • Manage all fulfilment related activities including monitoring the orders status to ensure timely execution, documents creation, shipment tracking, sales recognition, documents handling and archiving functions.
  • • Responsible for total ownership of Order documents regarding accuracy, clarity, quality, and timelines.
  • • Must strive to meet all Customer request dates, reduce processing cycles and keep backlog of orders to a minimum.
  • • Communicate with internal and external customers as required on inquiries, order status, or other general communications

Elvárások:

  • • College or university degree in Economics, Logistics or International Trade
  • • At least 2 years work experience in Customer Service or Order to Remittance
  • • Advance knowledge of export & import regulations, terms and processes
  • • Advanced command of English

Amit kínálunk:

  • Multiple projects
  • Central location (XIII.district)
  • Opportunity to improve
  • Competative salary
  • Multinational modern environment