TUDTAD?
Ha nem csak kizárólag a jelenlegi pozícióhoz adod meg az adataid, akkor kollégáink több száz munkalehetőségünk közül a számodra lehető legmegfelelőbb állást tudják ajánlani.
SZERETNÉK TÖBB ÁLLÁSAJÁNLATOT! MARADOK ENNÉL AZ EGYNÉL!

Találatok száma: 393 db állás

Planner

(Fót)

Hivatkozási szám JG-2363

Manage resources and activities required for the completion of production plan, including logistics, planning, expediting, MRP, procurement in order to support manufacturing

Visszahívást kérek

Ossza meg ezt az állást: :

Feladatok:

  • Lead local Oracle Materials Management system
  • Ownership of MRP.
  • Interfacing with production, project management, technology and external suppliers in order to schedule the receipt of raw material to meet production demand.
  • Establish plant production schedules and regularly update them in Oracle.
  • Set up and monitor control points and alert Management if any of the points get delayed
  • Maintain cost plans and regularly monitor actual costs vs. planned costs within each project.
  • Evaluate and drive resolution on all material quality and supply issues.

Elvárások:

  • Business or Technical University
  • 2-4 years demonstrated experience in MRP activities
  • Familiarity with Oracle
  • Experience of Implementation of continuous improvement and quality
  • improvement efforts
  • Knowledge of computer interfacing with an MRP system
  • Good communication level of spoken and written English and Hungarian,

Amit kínálunk:

  • Multinational and modern environment
  • Career Path
  • Flexible benefit
  • Shuttles from frequented locations