TUDTAD?
Ha nem csak kizárólag a jelenlegi pozícióhoz adod meg az adataid, akkor kollégáink több száz munkalehetőségünk közül a számodra lehető legmegfelelőbb állást tudják ajánlani.
SZERETNÉK TÖBB ÁLLÁSAJÁNLATOT! MARADOK ENNÉL AZ EGYNÉL!

Az összes ajánlatunk: 386 db állás

Order Fulfillment Coordinator (English and Dutch/French/ German speaking)

(Fót (3 km from Budapest) - shuttle buses from Örs Vezér tere and Újpest-Központ))

Hivatkozási szám JG-1932

We are currently looking for English and+ German/Dutch/French speaking colleagues to our USA-based partner company to manage ordering process from beginning to the end. Our multinational partner company is the leading employer in our contry. They plan and install industry-leading technologies, that fill the world with energy. We are looking for you, if you are an accurate person, you have excellent analytical, prioritizing, problem-solving skills, as well as a proactive attitude!

Visszahívást kérek

Ossza meg ezt az állást: :

Feladatok:

  • Order Management: Enter and modify orders by the customers request. Follow up and ensure timely delivery of orders. Organize and coordinate shipments when needed
  • Customer enquiries: Answer customer enquiries both in writing and on the phone related to prices, stock availability, product and shipment documentation in a timely manner
  • Coordinate with the relevant cross-functional organizations to obtain accurate information
  • On-going documentation: Ensure reliable and accurate documentation of customer enquiries in the customer relationship management tool

Elvárások:

  • High School graduation degree
  • Fluency in English and/Or Dutch/French/German
  • Working level of Microsoft Office applications
  • Good communication and influencing skills
  • Accuracy and attention to deadlines
  • Problem solving skills, ability to make action orientated decision

Amit kínálunk:

  • Work shuttle from frequented locations
  • Partial home office
  • Travel support
  • Multinational and modern environment
  • Career Path
  • Flexible benefit